Radyo Frekans Uygulaması (THERMAGE)

Radyofrekans dalgaları ile bağ dokusununun ana yapısını oluşturan kollajen bantlarda ısınma ve bunun sonucunda kollajende kısalma ve kalınlaşma sağlar. Ayrıca kollajen sentezinde uyarılma olur. Bunların sonucunda deri daha gergin, genç ve parlak bir hal alır. İnce kırışıklıklar azalır.

Tek uygulama yeterlidir. Etkisi 6 ay civarında daha belirgindir ve yıllarca devam eder. Uygulama sırasında hafif ısınma hissi oluşabilir. Yüzeyel soğutma kullanılabilir. Tedavi sonrası birkaç saat süren kızarıklık olabilir.

RADYOFREKANS NASIL ÇALIŞIR?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

RADYOFREKANSta AMAÇ NEDİR?

Amaç ısıtılan(tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

SONUÇ

Yağların erimesi,kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,zayıflama,selülitlerin yok olması,toparlanma,sarkıkların giderilmesi,kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

Leave a comment