Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi; farmakolojik vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin karışım halinde ve küçük miktarlarda derinin orta tabakasına (dermise) enjekte edilmesi yöntemidir.Bu yönteme göre ilaçlar, doğrudan patolojinin olduğu ve istenilen bölgeye enjekte edildiği için bütün vücuda dağılmaz ve çok daha az miktarlarda kullanılır.Bu sayede etki gücü artarken yan etki olasılığı azalır.

Mezoterapi Kullanım Alanları

İlk kez 60 yıl önce kullanılan mezoterapinin günümüzde kullanım alanı oldukça geniştir. Mezoestetik en sık olarak selülit, bölgesel zayıflama, saç dökülmesi, akne tedavisinde kullanılır.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Tedavi edilecek bölgeye 4mm uzunluğunda çok ince iğneler kullanılarak, çok küçük miktarlardaki ilaç karışımları lokal olarak enjekte edilir. Kullanılan ilaçlar dokunun ihtiyacına göre hazırlanan özel ilaç kokteylleridir ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır. Mezoterapide ilaçların lokal olarak uygulanması bize bazı avantajlar sunar.Yan etkiler azalır, aktif biyoyararlanım yükselir ve seans aralıkları diğer rutin uygulamalara göre  daha uzundur.

Leave a comment